Kosmiczne Zagadki: NMLA

Prywatni śledczy Erik Gunnarson i Francesca Wolfe zgłębili temat NMLA czyli Neo-Marlinist Liberation Army.

Gunnarson:

Zwykle nie angażujemy się w sprawy polityczne, ale trudno jest zignorować największy atak terrorystyczny w historii.

NMLA jest radykalnym odgałęzieniem marlinizmu, ruchu demokratycznego nazwanego na cześć pierwotnego władcy Republiki Achenar, Marlina Duvala. Większość z nich to pokojowo nastawieni protestanci, ale neomarliniści chcą obalić rząd, trwale usuwając rodzinę cesarską.

Nikt nie wie, w jaki sposób NMLA przeszła od pomniejszych wichrzycieli do międzygwiezdnych terrorystów. Bombardowania portów kosmicznych we wrześniu zeszłego roku nadeszły znikąd, a ich zabójcy zabili wielu imperialnych prominentów, w tym księcia Harolda Duvala.

Przez dłuższy czas ich działania były finansowane przez wrogów Imperium, ale teraz NMLA traktuje Sojusz i Federację jako równe cele. Uderzenie we wszystkie trzy stolice supermocarstw było niezwykle symbolicznym gestem, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Jak ominęli ochronę i podłożyli materiały wybuchowe bez wykrycia? Kim do diabła są ci ludzie? Nawet Wallglass nie ma pojęcia. Ale nie przestaniemy szukać .

Wolfe:

Pomimo moich dociekań – i pewnych nieautoryzowanych szpiegów – nie ma śladu po rzekomej fabryce bomb NMLA w LTT 1935. Ale kiedyś istniała, ponieważ Imperium schwytało pracowników tej fabryki.

Nie żeby się do tego przyznali. „Nie ma takiego miejsca jak Serene Harbour”, prawda? Cóż, byłem w R CrA Sector AF-A d42 3b i sam to widziałem. To ponure miejsceodbierające chęć do życia. A jednak więźniowie NMLA wymienieni jako Theta Group stamtąd uciekli, wydaje się że pomogli im podwójni agenci ukryci w wywiadzie imperialnym.

To naprawdę mnie przeraża. Jeśli NMLA potrafi zinfiltrować jedną z najbardziej tajemniczych organizacji bezpieczeństwa w znanej przestrzeni, to mogą być wszędzie. I nikt z nas nie jest bezpieczny.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.