Supermocarstwa reagują na atak „Dziewięciu Męczenników”

Poważne konsekwencje polityczne w związku z atakiem terrorystycznym NMLA na dziewięć portów kosmicznych w Sojuszu, Imperium i Federacji.

Stacje obrane za cel tego haniebnego ataku znajdują się w systemach Achenar, Alioth, Eotienses, Gateway, Kamadhenu, Lave, Nanomam, Rhea i Sol. W propagandzie NMLA zostały one nazwane „Dziewięcioma Męczennikami”, co jest odniesieniem do ataku na Kepler Orbital w listopadzie ubiegłego roku.

Wszystkie trzy supermocarstwa traktują to jako poważną sytuację kryzysową. Rozmowy na najwyższym szczeblu odbywały się między ich szefami bezpieczeństwa przy użyciu protokołów komunikacyjnych ustanowionych niedawno na szczycie galaktycznym.

Poza tym szczególnym tematem media głównego nurtu donosiły również o wewnętrznych napięciach politycznych.

The Imperial Herald: „Senator Patreus zaproponował natychmiastowe aresztowanie wszystkich znanych marlinistów jako współpracowników NMLA. Otrzymał bezpośrednią naganę od kanclerza Blaine’a, który powiedział: „Jej Cesasrska Mość uważa, że ​​twoja bezpardonowa taktyka przynosi efekty odwrotne do zamierzonych i wymaga bardziej kreatywnych rozwiązań”.

The Federal Times: „Prezydent Hudson otworzył Kongres minutą ciszy, aby uhonorować Wiceprezydenta Brada Mitchella i innych zmarłych członków gabinetu. Następnie bezpośrednio obwinił Prezydent Gabinetu Cieni – Winters o ich śmierć, twierdząc, że „Zaprosiłaś terrorystów swoim pseudo cnotliwym programem pomocy dla fałszywych uchodźców!” ”

Alliance Tribune: „Zgromadzenie z zadowoleniem przyjęło wezwanie premiera Mahona do jedności przeciwko NMLA i pochwaliło jego wysiłki w sprawie Traktatu Syriusza (Sirius Treaty), mimo że pozostał on niepodpisany. Ale było też poparcie dla punktu widzenia radnego Kaine’a: ​​„Cena jaką zapłaciliśmy za obecność na Szczycie Galaktycznym wyniosła setki tysięcy istnień” ”.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.