Supermocarstwa robią postępy na Szczycie Galaktycznym

Przywódcy Sojuszu, Imperium i Federacji uzgodnili szereg pomniejszych traktatów na spotkaniu dyplomatycznym w systemie Sirius.

Vox Galactica przedstawił następujący raport korespondenta politycznego Conrada Sterlinga:

Po dniach gorących sporów temperatura w sali konferencyjnej w końcu ostygła na tyle, by wszystkie trzy supermocarstwa sformalizowały szereg porozumień. Zostały one ratyfikowane osobiście przez kanclerza Blaine’a, prezydenta Hudsona i premiera Mahona.

Najważniejszym z tych traktatów jest Konwencja Corneliusa-Lasky’ego, nazwana na cześć jej dwóch czołowych orędowników. Wymaga ona od Sojuszu, Imperium i Federacji dzielenia się informacjami na temat wszelkich zagrożeń na dużą skalę dla ludności cywilnej, w tym kryzysów środowiskowych, medycznych i ksenologicznych.

Nastąpił także powolny postęp w innych tematach, takich jak ograniczenia wojskowe i kontrola granic. Wielu niezależnych ambasadorów domaga się priorytetowego potraktowania debat na temat Thargoidów, a zwłaszcza defensywnej roli odgrywanej przez Aegis.

Poza salą zgromadzeń Pierwszy Minister Fairfax zaprosił księżniczkę Duval na małą ceremonię ku czci jej zmarłego ojca. Fairfax oficjalnie przeprosił za śmierć księcia Harolda i potępił odpowiedzialnych za to terrorystów. Aisling Duval przyjęła to oświadczenie z wrodzonym wdziękiem, ale czas pokaże, czy był to pusty gest, czy może pierwszy krok w kierunku zbliżenia imperialno-marlinistycznego.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.