Kosmiczne Zagadki: Hesperus

Francesca Wolfe z Wallglass Investigations Agency bada megaship Hesperus i klan dreger, który niedawno odkrył tę zaginioną jednostkę.

Kiedy wrak Adamastora otrzymał dziwny sygnał, znajdowały się na ukryty przekaz pochodzący z jego siostrzanego statku, Hesperusa. Obie jednostki należały do ​​Azimuth Biochemicals i zniknęły 200 lat temu.

Po wspólnych wysiłkach zmierzających do odkodowania i prześledzenia sygnału, niezależni piloci zlokalizowali Hesperusa w pasie asteroid wokół drugiej gwiazdy systemu Perseus Dark Region KC-V C2-2. Podobnie jak Adamastor nie było na nim śladów życia – ale nie był sam.

Obok niego była jednostka typu Dreger, której bliska obecność uruchomiła sygnał SOS Hesperusa. Cała ta sytuacja to była rzadka możliwość obserwacji jednego z koczowniczych plemion, o których niedawno rozmawiał Gunnarson.

Klan Scriveners był pierwotnie flotą statków badawczych dawno zapomnianego konsorcjum akademickiego. Przez wieki stali się społeczeństwem samowystarczalnym, stale zdobywającym materiały i informacje. Nie są agresywni, ale unikają obcych i zazdrośnie strzegą swojego „źródła wiedzy”. Fascynują mnie wzmianki o sierżantach-badaczach i generałach-profesorach, co sugeruje, że ich kultura jest połączeniem szkolnictwa i wojskowości.

Gdy Hesperus został uznany za swoją zdobycz przez Scrivenerów, a jego napędy zostały rozebrany, wszelkie szanse, aby dowiedzieć się więcej, zostały utracone. Na szczęście cztery zakodowane pliki danych, które wcześniej nie zostały przesłane, znajdowały się na pokładzie jednostki nomadów a luka w przestarzałych zaporach ogniowych pozwoliła pilotom na ich zhakowanie.

Odszyfrowane dzienniki zostały teraz zachowane dla potomności w pobliskiej latarni turystycznej. Opowiadają niepokojącą historię korporacyjnej rywalizacji, morderstw i zemsty, ale pozostawiają też wiele pytań bez odpowiedzi…

Wiemy, że ocaleni porzucili statek, aby kontynuować poszukiwania „artefaktów obcych”. Czy wszyscy zginęli w kosmosie, czy coś znaleźli? Co wykryły sondy Azimuth w 3113 roku? I kim do diabła jest „Zbawienie”, mroczna postać, która skontaktowała się z pilotami w celu znalezienia Hesperusa?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.