Kosmiczne Zagadki: Klany Dredger

Erik Gunnarson z Wallglass Investigations Agency wziął się za temat plemion koczowniczych, które wędrują po galaktyce w przerobionych megashipach górniczych.

Powszechnie wiadomo, że istnieje wiele społeczności wędrownych – grup ludzi, którzy wolą żyć w ruchu niż osiedlać się gdziekolwiek. Dumnie niezależni, przetrwają na obrzeżach cywilizacji i unikają interakcji z władzami. Najbardziej znane z nich to Dredger Clans, które prowadzą taki sposób życia z dużym sukcesem.

Krążowniki typu Dredger przetwarzają w surowce zarówno minerały naturalne, jak i te wytworzone przez człowieka. Pozwala im to podróżować oraz przetrwać podczas długich rejsów w głębokim kosmosie. Ulepszone hipernapędy i systemy pobierające paliwo z gwiazd sprawiły, że projekt ten dawno temu stał się zbędny, ale niektóre z tych starych jednostek zostały przejęte przez nomadów i nadal działają.

Te mobile stacje przetwórcze są teraz rodzajem statków pokoleniowych. W każdym znajdują się dziesiątki tysięcy ludzi, których kultury ewoluowały  przez dziesięciolecia a nawet stulecia. Niektórzy są prawdziwymi samotnikami, podczas gdy inni zawierają sojusze lub czasami zbierają się, aby zwiększyć swoje pule genów.

Zazwyczaj te klany działają jak padlinożercy, szybko przelatując przez systemy, przejmując wszystko, co nie jest zajęte przez innych ludzi. Niektórzy biorą to, czego potrzebują, w bardziej agresywny sposób, na przykład napadając na niezabezpieczone placówki.

Kilka jednostek ma jeszcze gorszą reputację. Pamiętam, jak powiedziano mi, gdy byłem chłopcem: „Jeśli się będziesz źle zachowywał, Phagos zabiorą cię we śnie i pożrą”. Wszystkie moje koszmary z dzieciństwa powróciły, kiedy odkryłem, że może być w tej historii trochę prawdy.

Niedawno słyszałem plotki, że pojawił się rzadko widywany klan Dredgerów. Oczywiście Wolfe rzuciła się w wir pracy aby dowiedzieć się więcej. Mam nadzieję, że uda jej się poszerzyć naszą ograniczoną wiedzę o tych tajemniczych plemionach.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.