Neomarliści szukają schronienia w koloniach marlinistów

Ocalali z neomarlińskiego Order of Mudhrid przybyli do kolonii marlinistów, prosząc o azyl polityczny.

Po tym, jak dochodzenie ACT potwierdziło, że frakcja ta zapewniała logistyczne wsparcie dla ataków NMLA na porty gwiezdne, została ona rozbita w rezultacie działań bojowych Imperium.

Landgrave Delacroix i jego lojaliści uciekli na pokładzie megashipa Steel Majesty do systemu Hyades Sector RO-P b6-2, który jest kontrolowany przez Marlinism Reformation Party. Minister Aaron Whyte lider tej lokalnej frakcji ogłosił:

„Nie każda osoba w neomarlińskim Order of Mudhrid jest aktywistą NMLA. Mamy prawo oferować azyl, aby chronić niewinnych przed prześladowaniami, tak jak Federacja chroniła nas, gdy to my byliśmy uchodźcami ”.

Imperium oficjalnie zażądało aresztowania neomarlinistów, a senator Patreus stwierdził, że „Landgrab Mudhrid jest zdrajcą i zbrodniarzem wojennym”.

Zarówno Sojusz, jak i Federacja również nalegają na ich aresztowanie. Felicia Winters natomiast przypomniała Kongresowi, że Karta Marlinistów przyznaje ich systemom takie same uprawnienia azylowe, co Federacja.

Parlament Marlinist ogłosił sytuację nadzwyczajną. Premier Fairfax wezwał do dyskusji nad rozwiązaniem problemu, a ministrowie Amrita Ross i Tamsin Taylor wezwali do współpracy z Imperium.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.