Przebudzenie Adamastor’a

INFORMACJA Z FEDERACJI PILOTÓW

Adamastor, 200-letni „statek widmo” na orbicie wokół Chukchan 5b, odebrał tajemniczy zaszyfrowany sygnał. Porzucony statek jest badany przez zespoły Alliance Salvage Guild od czasu jego odkrycia w październiku ubiegłego roku. Wtedy to wydali raport:

Kilka miesięcy temu otworzyliśmy jedną z uszkodzonych ładowni na pokładzie Adamastor’a, i znaleźliśmy tam niewykorzystaną latarnię komunikacyjną. Udało nam się ją zasilić, ale po uruchomieniu stwierdziliśmy że nie zawierała ona żadnych danych i nigdy nie była używana.

Teraz ta latarnia automatycznie się aktywowała i odbiera oraz retransmituje sygnał dalekiego zasięgu. Źródła transmisji nie można zidentyfikować, ale z pewnością ma ono pochodzenie międzygwiazdowe. Jego zakodowana zawartość nie została jeszcze odszyfrowana.

Adamastor zniknął w 3111 roku po incydencie, który mógł wiązać się z pierwszym historycznym spotkaniem z Thargoidami. Pojawił się ponownie w 3306, kiedy przybył do systemu Chukchan z prędkością podświetlną na autopilocie, na pokładzie nie było żadnego członka załogi.

Niedawno dowiedziano się, że w 3113 roku siostrzany statek Adamastor, Hesperus, również zniknął. Obie jednostki należały do ​​korporacji Azimuth Biochemicals, która została wchłonięta przez rywalizujący koncern: Pharmasapien. Niewiele wiadomo o obu firmach, ale uważa się, że były one konkurentami w dziedzinie badań ksenologicznych.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.