Uzgodniono warunkową amnestię dla neomarlinistów

Neomarliński Order of Mudhrid otrzymał schronienie w koloniach marlinistów w zamian za ujawnienie tożsamości przywódców NMLA.

Ocalali czlonkowie tej frakcji przybyli do systemu Hyades Sector RO-P b6-2 po tym, jak zostali pokonani przez siły imperialne. Marlinism Reformation Party zgodziła się zaoferować im azyl polityczny, mimo że wszystkie trzy supermocarstwa żądały aresztowania uchodźców.

Cesarski senator Lorcan Scordato, który odwiedzał Kolonie ogłosił:

Po spotkaniu z neomarlinistami i parlamentem marlinistycznym osiągnąłem porozumienie. Landgrave of Mudhrid i jego najbliżsi współpracownicy będą w pełni współpracować z ACT, aby przedstawić szczegóły dotyczące wyższego kierownictwa NMLA. W zamian otrzymają dożywotnie więzienie w miejscowym ośrodku penitencjarnym.

Ludność ta zostanie poddana kontroli bezpieczeństwa przeprowadzonej przez Marlinist Constabulary w celu zidentyfikowania ekstremistów. Pozostali będą mogli pozostać w systemie i ubiegać się o obywatelstwo.

Kanclerz Blaine zaaprobował tę propozycję, stwierdzając, że jest to „dokładnie taki rodzaj kreatywnego rozwiązania, jakiego wymaga Cesarz”. Odpowiedzi ze strony Sojuszu i Federacji były mieszane, ale panowała powszechna zgoda co do tego, że priorytetem jest zwalczanie NMLA.

Minister Aaron Whyte, wybrany na przywódcę Marlinism Reformation Party, publicznie podziękował senatorowi Scordato za wynegocjowanie pokojowego rozwiązania.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.