Winters: inwigilacja cywili nielegalna!

Prezydent gabinetu cieni Felicia Winters oznajmiła, że działalność Biura Proaktywnego Wykrywania (PDB) jest niekonstytucyjna, jako że narusza Federalną umowę międzysystemową.

We wniosku skierowanym do Kongresu napisała:

Federalna konstytucja gwarantuje obywatelom prawo do bezpieczeństwa danych i prywatności. BPW łamie to nienaruszalne prawo, poprzez sczytywanie prywatnej korespondencji. Odrzucając wszelką moralność algorytmy mogą mieć wgląd w każdy aspekt naszego życia.

Powiem więcej, jeśli hipotezy ACT są prawdziwe, NMLA używa zaawansowanej i własnej sieci komunikacyjnej, do której PDB nie ma dostępu. To z kolei sprawia, że istnienie PDB jest bezpodstawne i nie do usprawiedliwienia.

Wiceprezydent Jerome Archer odpowiedział na te zarzuty:

Wewnętrzny akt antyterrorystyczny jest aktem nadzwyczajnym, który tymczasowo zawiesza konstytucyjne swobody. Dopóki istnieje zagrożenie terroryzmem, te prawa będą obowiązywać.

W świetle ostatnich sukcesów PDB w ujawnianiu działań terrorystycznych, rozszerzamy system o wyszukiwanie innych działalności przestępczych.

Ostatnie sondaże pokazują, że krucha większość obywateli Federacji zgadza się na ograniczenie części praw w imię zwiększonego bezpieczeństwa.

Jednakże według organizacji działalności na rzecz praw człowieka, prędkość z jaką wprowadzono PDB do działania sugeruje „że infrastruktura już była gotowa, jedyną rzeczą jakiej potrzebował rząd była tylko okazja do legalizacji takich działań”.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.