Federacja odmawia wstępu „trędowatnej jednostce”

Megaship Alexandria został ostrzeżony, że zostanie zniszczony, jeśli spróbuje dotrzeć do dowolnego systemu federalnego.

Statek należący do Aegis wywołał pełnowymiarową inwazję Thargoidów, gdy dotarł do systemu HIP 16538. Wiele wskazuje, że była to reakcja obcych na ogromne ilości artefaktów Guardian, które są obecnie przechowywane w jego ładowniach.

Kapitan Jacob Morales, dowódca Aleksandrii, przekazał następującą wiadomość:

Federal Navy poinstruowała nas, abyśmy nie wznawiali zaplanowanej podróży do Układu Słonecznego ani nie wlatywali do żadnego innego systemu Federacji. Traktują nas jak statek dotknięty zarazą! Rozumiem ich obawy, że podąży za nami więcej Thargoidów, ale mamy kilka tysięcy członków załogi, którzy muszą dotrzeć do bezpiecznego portu.

Swoją strategię przedstawił admirał Aden Tanner, główny łącznik wojskowy Aegis:

Próbujemy oczyścić system HIP 16538 ze statków Thargoidów. W naszych działaniach mamy duże wsparcie niezależnych pilotów i eskadr anty-ksenonowych. Co do megashipa to wskoczy on do tego mało zaludnionego systemu i wyładujemy jego ładunek.

Aegis powtórzył, że opcja wyrzucenie w przestrzeń ładunku Aleksandrii jest ostatecznością, ponieważ artefakty Strażników są niezbędne dla jego programu badawczego, a ich zdobycie kosztuje miliardy kredytów.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.