Upadek Oracle

Port gwiezdny Oracle w systemie Delphi wypadł z orbity po niedawnym ataku Thargoidów.

Stacja już od pewnego czasu była poważnie uszkodzona przez żrące enzymy podczas najazdu Thargoidów w układzie Delphi. Doprowadziło to do kaskadowej awarii systemów, które wyłączyły wszystkie silniki sterujące na stacji.

W rezultacie grawitacja Delphi 5a zaczęła oddziaływać w sposób niekontrolowany na gwiezdny port, a to natychmiast zagroziło życiu dziesiątek tysięcy cywilów.

Z powodu pożaru w dokach i wąskiemu marginesowi czasu ewakuacja całej populacji Oracle, zanim zderzyła się ona z powierzchnią planety, została uznana za niemożliwą.

Na kilka godzin przed katastrofą niezależni piloci ryzykowali życie, aby uratować tysiące uwięzionych cywilów ze zmierzającego ku swojej zagładzie uszkodzonego portu kosmicznego. Akcja ta pozwoliła lokalnym inżynierom skupić się na naprawianiu systemów stabilizacyjnych Oracle. Obecnie uważa się, że stacja znajduje się na stabilnej orbicie.

Rzecznik Sirius Inc powiedział mediom:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym odważnym dowódcom za pomoc w zapobieżeniu temu, co mogło być jedną z najbardziej przerażających katastrof we współczesnej historii.

Podobne incydenty odnotowano na innych stacjach, które były celem Thargoidów, co prowadzi do spekulacji, że może to nie być przypadkowe. Wprowadzane są plany usunięcia tego słabego punktu w gwiezdnych portach.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.