Korpokracja ma pod górkę

Upadek Jupiter Division podkopał popularny ruch nawołujący do zarządzania Federacją przez korporacje.

Conrad Sterling, dziennikarz polityczny Vox Galactica, opisał wydarzenia:

Niedawne zwycięstwo Core Dynamics w systemie Ts’ao Tach zadało poważny cios korporacjom. Wiele firm wycofało się ze swojego wsparcia jeszcze przed oddaniem ostatniego strzału, a plany, aby Jupiter Division stał się centralną organizacją ruchu, zostały porzucone.

W gabinetach władzy na Marsie bez wątpienia odetchnęliśmy z ulgą, gdy to zagrożenie dla demokratycznych zasad Federacji zostało pokonane. A jednak pomimo tego, że Kongres ciągle to bagatelizuje, a wiele federalnych kanałów informacyjnych zaniedbuje relacjonowanie tej historii, wezwania do korporacjokracji nie zostały całkowicie uciszone.

Obywateli, którzy szukają alternatywy dla głosowania na Hudsona lub Wintersa, wciąż pociąga ten pomysł. Czy rządy korporacyjne byłyby bardziej uczciwe? Opinie są różne, ale wielu zwolenników twierdzi, że „wielki biznes” już ma prawdziwą moc za zamkniętymi drzwiami.

Wydaje się, że historia odnotuje to jako nie wykorzystana możliwość. Po uwięzieniu Jupitera Rochestera i rozwiązaniu Jupiter Division, nowi liderzy ruchu korporacyjnego prawdopodobnie nie pojawią się na czas, aby utrzymać go przy życiu.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.