Reforma systemu wyborczego Sojuszu ?

Radna Nakato Kaine zasugerowała, że obecny system wyborczy Sojuszu powinien zostać zastąpiony przez bezpośrednie głosowanie publiczne.

Propozycja jest następstwem niedawnych wyborów, w których premier Edmund Mahon został wybrany na drugą sześcioletnią kadencję.

Zwracając się do Zgromadzenia Sojuszu, radna Kaine powiedział:

Prawo dane jedynie członkom rady na wybór premiera to system wadliwy, podatny na korupcję i wpływy zewnętrzne. Ludzie Sojuszu powinni mieć bezpośredni mandat do określania swojego przywódcy poprzez oddawanie indywidualnych głosów.

Dziennikarz polityczny Vanya Driscoll napisał na łamach The Alliance Tribune:

Chociaż Kaine powstrzymała się od twierdzenia, że ​​zwycięstwo Mahona zostało osiągnięte w wyniku oszustwa, Zgromadzenie raczej z dezaprobatom spojrzało na tę próbę zmiany wyborów. Niektórzy członkowie rady oskarżyli radną, że nie zaakceptowała faktu, że jej polityka zyskała znacznie mniejsze poparcie niż jej konkurenta.

Pomimo tego, niektórzy zgodzili się, że taka restrukturyzacja może mieć sens. Jednak zorganizowanie publicznego głosowania we wszystkich systemach Sojuszu byłoby znacznie trudniejsze niż w demokracjach o bardziej ugruntowanej infrastrukturze, takich jak Federacja, lub które mają mniejszą populację, takich jak kolonie marlinistów.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.