Federacja zagrożona dalszą secesją

Więcej frakcji federalnych rozważa ogłoszenie niepodległości po niedawnym konflikcie w systemie Azaladshu.

Sofia Trevino, dziennikarka polityczna z The Federal Times, opublikowała przegląd sytuacji:

Kiedy Azaladshu Free dokonało secesji w reakcji na rządowe przepisy dotyczące nadzoru, zainspirowało to trzy inne frakcje do zrobienia tego samego, czyniąc dziesięć systemów i miliard ludzi niezależnymi. Supermocarstwa rutynowo zdobywają i tracą systemy poprzez lokalną politykę, ale był to rzadki przypadek, gdy frakcje członkowskie porzucały swoją lojalność.

Nowe suwerenne narody zerwały wszystkie połączenia z Biurem Proaktywnego Wykrywania (PDB), więc ich komunikacja nie jest już monitorowana. Pomimo szerokiego poparcia społecznego dla krajowej ustawy o zwalczaniu terroryzmu, wielu obywateli nadal uważa prywatność za prawo konstytucyjne.

Dziesiątki innych frakcji rozważa teraz niepodległość. Choć jest to tylko niewielki procent systemów pod kontrolą federalną, jest to bardzo krępujące dla prezydenta Hudsona i prezydent Gabinetu Cieni Winters – jej zorganizowany opór wobec przepisów o inwigilacji zainspirował frakcje do secesji.

Advocacy, organizacja praw obywatelskich, twierdzi, że Federalna Agencja Wywiadu (FIA) zaczęła aresztować przywódców secesjonistów pod fałszywymi zarzutami. Jeśli to prawda, sugeruje to, że rząd dołoży wszelkich starań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rebelii na pełną skalę w całej Federacji.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.