Kolonie marlinistów w obliczu podziału politycznego

Konsulat Marlinistów, powołany w celu reprezentowania marlinistów w całej galaktyce, doprowadził do niestabilności politycznej w koloniach.

Lokalny kanał informacyjny The Marlin Standard szczegółowo opisał sytuację:

Powstanie konsulatu marlinistów wkrótce zakończy się publicznymi wyborami jego lidera. Konsul główny będzie służył jako oficjalny przedstawiciel marlinistów przy supermocarstwach, ustanawiał zagraniczne ambasady i podejmował szeroko zakrojone decyzje dyplomatyczne.

Jednym z dwóch czołowych kandydatów jest Verity Dexter z Marlinism Reformation Party, która obiecuje przemawiać w imieniu neomarlinistów. Kandydat Free Marlinist Movement, Kayode Tau, bezpośrednio sprzeciwia się temu stanowisku.

Senator Lorcan Scordato poparł ofertę Dexter, proponując, by została uznana za patronkę Imperium, reprezentującą pro-marlinowskich obywateli Imperium. Pomimo wielu protestów kanclerz Blaine zgodził się, że patronat leży w indywidualnej gestii senatorów.

Niektórzy marliniści po wiekach marginalizacji widzą w tym szansę na uzyskanie w końcu wpływów w Senacie. Inni są wściekli, że neomarliniści zyskują legitymację i działają jako polityczne skrzydło NMLA.

Rozłam dotknął parlament, premier Fairfax ponownie wezwał ministra Aarona Whyte’a do zaprzestania reprezentowania NMLA i przekazania wszystkich informacji ACT. Whyte odparł, że jego przełomowe odkrycia dyplomatyczne wkrótce sprawią, że jednostka antyterrorystyczna stanie się zbędna.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.