Federacja w obliczu rozpadu

Prezydent gabinetu cieni Felicia Winters stwierdziła, że kolejne systemy ogłaszające niepodległość mogą poważnie zaszkodzić Federacji.

Jej wypowiedź była odpowiedzią na konflikt w systemie Kuwembaa, w wyniku którego kolejne federacyjne frakcje odłączyły się od supermocarstwa. Dziesiątki innych otwarcie rozważają teraz możliwość oderwania się i uzyskania niepodległości.

Zwracając się do Kongresu, Prezydent gabinetu cieni Winters powiedziała:

Stoimy teraz w obliczu możliwości buntu na dużą skalę, ponieważ coraz więcej obywateli odrzuca ingerencję w ich prywatne życie. Jeśli te autorytarne prawa inwigilacji nie zostaną uchylone, ryzykujemy, że wiele kolejnych frakcji i sojuszników straci zaufanie do jakiegokolwiek rządu federalnego.

Wiceprezydent Jerome Archer odpowiedział:

Biuro Proaktywnego Wykrywania zapewnia zwiększone bezpieczeństwo i obniżony poziom przestępczości dla wszystkich systemów federalnych. Głęboko żałuję, że niektórzy odrzucili jego zalety, ale musimy skupić się na szerszej perspektywie.

Newsfeed Sovereign opisywał, jak nowo odłączone systemy świętują wolność od rządowej kontroli. Twierdzi, że nawet pięćdziesiąt innych frakcji wyraziło zainteresowanie uzyskaniem niepodległości.

Jednak The Federal Times donosi, że bardziej pragmatyczni przywódcy wyrazili obawy, że są teraz bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Szczególnie obawiają się odwetu ze strony grup pro-federacyjnych lub ataków ze strony oportunistycznych wrogich sił.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.