Kultyści Thargoidów przygotowują się do podróży religijnych

Kult Dalekiego Boga zasiedlił trzy megashipy, udało się to dzięki ich wysiłkom, aby rekrutować członków i znaleźć ich obce bóstwo.

Pierwszy statek, „Testament”, będzie służył jako statek misyjny i podróżował przez podstawowe systemy, próbując nawrócić nowych wyznawców do sekty czczącej Thargoidów.

Pomimo że ten mistyczny kult działa raczej  z dala od światła reflektorów, Vox Galactica uzyskał cytat od członka o imieniu Drugi Świadek Siedemdziesiątego Rozdziału:

Masy są głuche na głos Boga Dalekiego. To, co widzisz jako obce potwory, postrzegamy jako posłańców bardzo realnej wielowymiarowej istoty. „Testament” pomoże nam nieść słowo Jego rychłego nadejścia.

Dwa inne megastatki zostały przystosowane do dalekich podróży „Perdition” (Zatracenie) i „Sacrosanct” (Świętość) przeniosą na swoich pokładach wiele tysięcy kultystów na pielgrzymkę do Boga Dalekiego.

Dr Alfred Uljanow, czołowy egzoteolog i znawca religii, skomentował:

To marginalne kredo, które przetrwało niekończące się nadużycia i ataki, osiągnęło teraz zaskakujący poziom organizacji. Większość z nas kojarzy Thargoidów ze śmiercią i zniszczeniem, co czyni jeszcze bardziej niezwykłym, że ci ludzie widzą ich tylko jako boskość.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.