Marliniści przegrupowują się po wojnie domowej

Kolonie Marlinistów dochodzą do siebie po okresie walk politycznych i konfliktów między frakcjami.

W wyniku przyspieszonych wyborów Octavia Volkov została wybrana na nowego premiera. Jej zdecydowane działania przeciwko ruchowi Neo-Marlinistów Aarona Whyte’a, które doprowadziły do wyeliminowania politycznego skrzydła NMLA, przyciągnęły ogromne poparcie wyborców.

W wystąpieniu parlamentarnym Premier Volkov powiedziała:

Musimy skupić się na budowie niezależnego społeczeństwa, a nie na zmianie Imperium. Z czasem rozwiniemy się w pełnoprawną Republikę Marlinistyczną, o którą tak ciężko walczyliśmy, i być może zainspirujemy naszych imperialnych kuzynów do podążania ścieżką demokracji.

Frakcje Marlinistów kontrolują obecnie wszystkie osiem swoich pierwotnych systemów kolonijnych, z których niektóre tymczasowo znalazły się pod zewnętrznym zarządem. Rozszerzyły się również na kilka nowych systemów.

Pierwszy konsul Kayode Tau, główny ambasador Marlinistów, ustanowił oficjalne kanały z Biurem Stosunków Dyplomatycznych Sojuszu i Federalnym Korpusem Dyplomatycznym. Imperium uznaje konsulat Marlinistów, ale utrzymuje zdystansowane stosunki z tymi, których wielu uważa za wywrotowych byłych imperialnych.

Odbył się uroczysty pogrzeb poprzedniej Premier Jenny Fairfax. Przemawiający zwrócili uwagę na jej osiągnięcia i cechy przywódcze. W geście, który wielu uznało za gałązkę oliwną od Imperium, księżniczka Aisling Duval wzięła udział w pogrzebie i opowiedziała o swoim spotkaniu z Fairfax podczas Szczytu Galaktycznego.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.