Wzrastają napięcia w koloniach marlinistów

Zamachy bombowe dwóch marlinowskich portów kosmicznych przeprowadzone przez NMLA spowodowały polityczne rozłamy i publiczne protesty w systemach kolonii.

Lokalny kanał informacyjny The Marlin Standard poinformował o bieżących wydarzeniach:

Całe nasze społeczeństwo wciąż jest w szoku po zeszłotygodniowych atakach na stacje Stillman Hub i Tilman Point. Wybuchła masowa panika w obawie przed kolejnymi atakami terrorystycznymi wymierzonymi w znanych zwolenników neomarlinizmu.

Bez szanowanego przywództwa premier Jenny Fairfax ostre wymiany zdań i wzajemne oskarżenia podzieliły marlinowski parlament. Minister Aaron Whyte twierdził, że „sami zaprosiliśmy tę tragedię”, nie głosując na neomarlinowskiego Konsula. W odpowiedzi minister Octavia Volkov wezwała do aresztowania Whyte’a jako „wspólnika masowego mordu.

Niektórzy liderzy społeczności galaktycznych wyrazili smutek z powodu straconej szansy ustanowienia marlinowskiej obecności w Senacie Cesarskim. Taki jest z pewnością pogląd pełniącej obowiązki premiera Amrity Ross, która wierzy w ponowne przyłączenie się do Imperium.

Wszystko to doprowadziło do chrztu bojowego Najwyższego Konsula Kayode Tau, który skupił się na zorganizowaniu pomocy medycznej od Sojuszu i Federacji. Być może wkrótce konsulat marlinistów zostanie wezwany do mediacji między swoimi własnymi ludźmi.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.