Imperium upamiętnia rocznicę ataków na NMLA

W całym Imperium ogłoszono dzień żałoby z okazji pierwszej rocznicy zamachów bombowych na imperialny port gwiezdny dokonanych przez NMLA.

W czwartek 10 września 3306 roku bez ostrzeżenia zaatakowane zostały imperialne stacje w systemach Cemiess, Gabjaujis, LHS 4031 i Rabh. Ponad sześćdziesiąt tysięcy osób zostało zabitych a dwa razy tyle rannych na skutek eksplozji potężnych ładunków wybuchowych zawierających żrące enzymy.
Neo-Marlinistyczna Armia Wyzwolenia to ekstremistyczna grupa paramilitarna, której celem jest zreformowanie pierwotnego republikańskiego rządu Marlina Duvala. Przed tymi zamachami przeprowadziła tylko niewielkie ataki z minimalną liczbą ofiar.

Kampania terrorystyczna NMLA rozszerzyła się na wszystkie trzy supermocarstwa wraz z atakami Dziewięciu Męczenników w marcu 3307 roku. Doprowadziło to również do tego, że zwolennicy Marlinizmu uciekali z Imperium jako uchodźcy, ostatecznie osiedlając się w Koloniach Marlinistycznych.

Księżniczka Aisling Duval oddała cześć ofiarom podczas ceremonii upamiętniającej w swoim pałacu na Emerald. Wspomniała również swojego ojca, księcia Harolda Duvala, który został zamordowany przez NMLA krótko po zamachach.

Kondolencje przesłali prezydent Zachary Hudson, premier Edmund Mahon, Imperator Hadrian Augustus Duval i pierwsza minister Octavia Volkov. Wszyscy zobowiązali się do dalszego wspierania ACT, która ostatnio zlikwidowała wiele komórek terrorystycznych. W połączeniu z utratą skrzydła politycznego, zagrożenie ze strony NMLA może w końcu zmaleć.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.