Rebelia rozprzestrzenia się po Federacji

Kolejne siedem federacyjnych frakcji zerwało więzi z supermocarstwem w proteście przeciwko rządowemu monitorowaniu komunikacji.

Te najnowsze secesje zostały podjęte przez pomniejsze frakcje, które nie kontrolują żadnych systemów, w tym Unktock Free, United Posenoi League i Progressive Party of Inggale.

Dziennikarka polityczna Sofia Trevino relacjonuje dla The Federal Times:

Osiem frakcji wcześniej ogłosiło niepodległość od Federacji, a teraz jeszcze większa liczba tworzy trzecią falę rebelii. To jasne, że ich populacje czują się upoważnione do zajęcia stanowiska przeciwko utracie konstytucyjnych praw do prywatności.”

Wiceprezydent Archer zlekceważył to najnowsze wydarzenie, utrzymując, że „Biuro Detekcji Proaktywnej (PDB) pełni istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa w tych niespokojnych czasach„. Ponieważ żadna z tych ostatnich frakcji nie rządzi obecnie systemem, może on również wierzyć, że opór wobec PDB słabnie.

Chociaż wydarzenia te dotknęły tylko niewielką część terytorium Federacji, pozostają one kompromitacją dla administracji prezydenta Hudsona. Prezydent Gabinetu Cieni Winters nadal wzywa Kongres do uchylenia ustawy o krajowym zwalczaniu terroryzmu, ale także spotyka się z krytyką polityczną, ponieważ wielu uważa, że jej retoryka zainspirowała te frakcje do secesji.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.