Tajemnice Galaktyki: Talia Jokerów

Erik Gunnarson z Wallglass Investigations Agency omawia tajny krąg hazardu, do którego uczęszczają najbogatsi gracze galaktyki.

Kasyna i ośrodki gier zawsze były popularne, kusząc ludzi, by ryzykowali swoje kredyty dla szansy na lukratywną wygraną. Ale gdzie udają się miliarderzy i bilionerzy, by cieszyć się tym zgiełkiem?

Jokers’ Deck (czyli tytułowa Talia Jokerów) to wysoce ekskluzywne wydarzenie hazardowe, w którym uczestniczą tylko bogaci i wpływowi. Nikt nie wie, kto je prowadzi, wiadomo tylko, że za każdym razem odbywa się w innym miejscu. Jego uczestnicy mają zagwarantowaną – i mogą sobie na to pozwolić – całkowitą anonimowość.
Był tylko jeden wyjątek. W 3305 roku, Wallglass został wynajęty do odnalezienia dziedziczki Lady Talithy Ambrose, po tym jak zniknęła wraz z rodzinną fortuną. Należałem do zespołu, który odkrył, że przegrała 300 miliardów kredytów w Jokers’ Deck w pokera o wysokie stawki. Ich ochrona była tak ścisła, że nigdy nie dowiedzieliśmy się wiele więcej.

W tym roku śledziłem kilka plotek, takich jak to, że Jokers’ Deck jest obecny na Szczycie Galaktycznym i zaprasza przywódców politycznych do rozstrzygnięcia ich różnic przy stole roue mortelle. Ale dzięki kilku kosztownym łapówkom – które, miejmy nadzieję, będę mógł odzyskać jako wydatki – w końcu mam solidny trop.

Moja partnerka, Francesca Wolfe, i ja powinniśmy mieć wkrótce więcej do ujawnienia. Przy odrobinie szczęścia uzyskamy unikalny wgląd w ten najbardziej uprzywilejowany z przybytków hazardu. Zakładając, że dobrze rozegramy nasze karty…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.