Ambasador potępia zatrzymanie Yurija Groma

Federalny Korpus Dyplomatyczny oficjalnie potępił próbę schwytania Yurija Groma przez prezydenta Hudsona w systemie Delta Pavonis.

Odbywająca się tam konferencja polityczna miała rozstrzygnąć, czy frakcja rządząca systemem sprzymierzy się z EG Union czy z Federacją. Została ona przerwana, gdy federalny oddział Black Ops próbował aresztować delegację Jurija Groma, wywołując konflikt w systemie.

Ambasador Delphine Dumont powiedziała The Federal Times:

Nie mamy innego wyjścia, jak tylko stwierdzić, że nasz własny rząd naruszył konwencje immunitetu dyplomatycznego. Ta konferencja została zorganizowana w dobrej wierze z udziałem wszystkich stron. Nie zostaliśmy poinformowani, że planowany jest jakikolwiek wrogi akt przeciwko EG Union.

Przekazuję moje osobiste przeprosiny dla Yurija Groma. Nasze negocjacje były żywiołowe, ale uczciwe, a ja autentycznie czułam, że dokonuje się pewien postęp.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy Federalny Korpus Dyplomatyczny zdystansował się od działań urzędującego prezydenta. Obserwatorzy polityczni uważają, że ma to na celu utrzymanie jego reputacji jako organizacji uczciwej, zwłaszcza w kontaktach z Sojuszem i Imperium.

Reakcja opinii publicznej w Federacji była zróżnicowana, a prezydent Zachary Hudson był zarówno chwalony, jak i krytykowany w równym stopniu. Osoby wewnątrz jego administracji sugerują, że jest on pod ogromną presją, aby odzyskać popularność po niedawnym buncie kilku systemów federacyjnych.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.