Flota Thargoidów najeżdża systemy mgławicowe

Wiadomość Federacji Pilotów

Kilka zamieszkanych systemów w mgławicach Plejady i Głowa Wiedźmy (Witch Head) zostało zaatakowanych przez dużą liczbę statków Thargoidów.

Władze ogłosiły stan wyjątkowy w wielu systemach, w tym Asterope, Shenve i Onoros. Statki Thargoidów ponownie wzięły na cel porty gwiezdne, a liczba ofiar szacowana jest na wiele tysięcy.

Wzmożoną aktywność Thargoidów odnotowano również w mgławicach California i Coalsack. Niezależni piloci i eskadry anty-xeno ruszają do obrony zaatakowanych systemów i ewakuacji ocalałych z uszkodzonych portów gwiezdnych.

Aegis nie jest obecnie w stanie udzielić pomocy, ponieważ zamknięcie operacyjne wymuszone przez śledztwo publiczne doprowadziło do wycofania ze służby wielu statków i pilotów. Admirał Aden Tanner, główny łącznik wojskowy z Aegis, skomentował:

„Wielu z nas w Aegis jest sfrustrowanych tym, że Raport Baumanna związał nam ręce. Jestem również przekonany, że Thargoidzi reagują agresywnie na broń masowego rażenia, którą Salvation rozmieściło w systemie Cornsar. Powinniśmy nie tylko walczyć z obcym zagrożeniem, ale także powstrzymać Salvation przed eskalacją wojny.”

Na prośbę Salvation, megaship Taurus Mining Ventures – Bright Sentinel – przeniósł się do systemu Merope. Raporty wskazują, że brokerzy techniczni na pokładzie oferują hybrydową ładowarkę plazmową Guardianów, a także zniżki na materiały, aby wesprzeć wysiłki anty-xeno.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.