Klan Scriveners stawia opór Uniwersytetowi Oriona

Kosmiczne plemię zamieszkujące pokład starożytnego dradgera nie zgodziło się na przejęcie statku przez Uniwersytet Oriona.

Vox Galactica opublikowała relację naocznego świadka, niezależnego reportera Caseya Kilpatricka z systemu Oochost PC-C c29-0:

Gdy Klan Scriveners został odnaleziony, nie minęło wiele czasu, gdy przybył Uniwersytet Oriona. Ich megaship, Scientia Aeterna, zdalnie wyłączył hipernapęd dradgera za pomocą serii kodów. Zostały one odnalezione w archiwach uniwersytetu, wraz z dowodami na to, że statek – zamówiony w 3088 roku jako dradger J-403 – prawnie należy do nich.

Pomimo niemożności ucieczki, Scrivenersi zajęli zdecydowane stanowisko. Wszystkie prośby o komunikację zostały zignorowane. Widziałem, jak kilka jednostek próbowało zadokować do dradgera, ale spotkało się z zamkniętymi śluzami powietrznymi i naelektryzowanym kadłubem.

To jasne, że ci ludzie nie chcą porzucić swojego domu tylko z powodu wielowiekowego prawa. Ale widać też, że Uniwersytet Oriona jest zainteresowany czymś więcej niż tylko odzyskaniem utraconej własności…

Scriveners posiadają coś, co nazywają Rdzeniem Wiedzy, który zawiera wszystko, czego to akademickie społeczeństwo nauczyło się podczas swojej długiej podróży. Jakie odkrycia może zawierać ta baza danych? I jak daleko posunie się uniwersytet, by dostać ją w swoje ręce?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.