Sojusz i Marliniści odpowiadają na kryzys dotyczący uchodźców

Kolonie Marlinistów zaoferowały pomoc dla uchodźców politycznych, którzy szukali schronienia w przestrzeni Sojuszu.

W 3306 roku siły bezpieczeństwa Imperium zaczęły aresztować wyznawców Marlinizmu, podejrzewając ich o powiązania z NMLA. Wielu prorepublikańskich obywateli Imperium uciekło do Federacji, ale część z nich obrała kurs na Sojusz.

Na sytuację zwrócił uwagę prekonsul Kayode Tau z konsulatu marlinistycznego:

Odbywszy desperacką podróż w poszukiwaniu przetrwania, ponad milion Marlinistów jest obecnie rozproszonych po całym terytorium Sojuszu. Większość z nich jest skupiona w małych grupach, pozbawionych podstawowych zapasów i żyjących w skrajnym ubóstwie. Niektóre systemy Sojuszu zaoferowały im obywatelstwo, ale inne próbują wydalić ich jako nielegalnych imigrantów.

Imperium chce repatriować tych ludzi, co dla niektórych oznacza ostre przesłuchania, a dla innych dożywotnie prześladowania. Mam nadzieję, że uda mi się wynegocjować z Sojuszem alternatywę – transport do kolonii marlinistycznych. Tam zostaną powitani w demokratycznym społeczeństwie ustanowionym przez ich braci.

Ambasador Elijah Beck, szef Biura Stosunków Dyplomatycznych Sojuszu, zgodził się spotkać z prekonsulem Tau, by przeanalizować rozwiązania. Imperialny Korpus Dyplomatyczny oficjalnie odrzucił zaproszenie do udziału w tej dyskusji.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.