Widok z Colonii

Korespondent Vox Galactica ds. kultury, Lishan Abara, przygląda się regionowi Colonia, największej enklawie ludzkości poza systemami centralnymi:

Colonia. Miejsce, które mało kto widzi, a które istnieje po awarii komputera. Słynna stacja Jaques wykonała błędny skok podczas planowanej podróży do punktu Beagle, przenosząc się około 22 000 lat świetlnych od Słońca. Późniejsza akcja ratunkowa doprowadziła do założenia pierwszej stałej bazy w miejscu, które obecnie uważane jest za nową granicę dla ludzkości.

W ciągu ostatnich pięciu lat wielu odważnych odkrywców wyruszyło w celu zasiedlenia kilkudziesięciu lokalnych systemów. To z kolei przyciągnęło stały strumień kolonistów szukających nowego startu. Prawie 13 milionów dusz uważa teraz ten odległy obszar za swój dom.

To miejsce jest poza wpływem supermocarstw i megakorporacji, i większość mieszkańców preferuje taki stan rzeczy. Władze Colonii ciężko pracują nad utrzymaniem porządku, pomagając lokalnym organizacjom funkcjonować zgodnie z zasadami wzajemnej współpracy. Zdarzyło się kilka regionalnych konfliktów, ale generalnie jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz tutaj świadkiem jakichś kłopotów.

Stając się dość szybko samowystarczalną, zdrową gospodarką Colonia zachęca zarówno kupców jak i turystów do odbycia długiej podróży. Warto wspomnieć, że społeczność naukowa jest tu również obecna, czego najlepszym przykładem jest Holloway Bioscience Institute, który bada wiele form życia żyjących w próżni, które można znaleźć w mgławicy Colonia.

Niezależni i powiązani z poszczególnymi frakcjami piloci są obsługiwani przez stocznie, czy choćby dok konstrukcyjny dla lotniskowców, które można znaleźć w okolicy. Miejscowi inżynierowie, tacy jak Baltanos, Eleanor Bresa, Rosa Dayette i Yi Shen, oferują także modyfikacje kombinezonów i sprzętu osobistego dla tych, którzy zarabiają na życie pracując na światach o ubogiej atmosferze.

Wraz z realizowanym projektem Colonia Bridge, wkrótce łatwiej niż kiedykolwiek będzie przekroczyć międzygwiezdną przepaść i dotrzeć do tej odległej przystani. Przedsiębiorcy, osadnicy i zwykli goście będą coraz bardziej zainteresowani Colonią.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.