Złodziej dzieł sztuki uderzył w Talię Jokerów

Tajemniczy hazardowy krąg superbogatych został obrabowany przez notorycznego przestępcę znanego wyłącznie jako Mrugający Kot (Winking Cat).
Informacja ta została ujawniona przez Francescę Wolfe z Wallglass Investigations Agency, która przeniknęła do miejsca zdarzenia. Jej raport, który został przekazany z niezidentyfikowanego miejsca, został opublikowany przez jej kolegę detektywa Erika Gunnarsona.

Nie jestem pewna, czy to dotrze do Gunnarsona, ale muszę spróbować. Po alarmie bezpieczeństwa pracownikom zaczęto sprawdzać identyfikatory, co mogło ujawnić, że mój jest fałszywy. Udało mi się wymknąć z magazynu do opuszczonej dzielnicy przemysłowej. Nadal nie wiem, na jakiej jestem planecie, ale znalazłam stary nadajnik komunikacyjny, dzięki któremu mogę wysłać tę wiadomość.

Zanim uciekłam, dowiedziałam się, co spowodowało alarm. Odbywała się tam ceremonia dla VIP-ów, w której wykorzystano najcenniejszy nabytek grupy: starożytną kartę do gry Joker. Najwyraźniej była ona przekazywana pomiędzy starszymi członkami Jokers’ Deck przez wieki, zawsze trzymana przez aktualnego gospodarza. Ale kiedy Lexi October publicznie odsłoniła kartę, odkryła, że została ona zastąpiona inną, przedstawiającą inną grafikę – mrugającego kota.

Minęły dwa lata odkąd słyszeliśmy o największym złodzieju galaktyki, ale nie ma wątpliwości, że tylko legendarne umiejętności Winking Cata mogły ominąć tamtejsze systemy zabezpieczeń. Jestem zaskoczona, że zniszczony skrawek karty ma większą wartość niż jakikolwiek z wartych miliardy kredytów przedmiotów, które są tu obstawiane.

Strażnicy szukają teraz złodzieja. Mam nadzieję, że uda mi się uciec, zanim oni znajdą mnie zamiast niego. Są uzbrojeni po zęby i nie są w nastroju do rozmowy…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.