Fala przestępstw budzi obawy o bezpieczeństwo


Wytrawny złodziej, znany jako Winking Cat (Mrugający Kot), wywołał powszechny alarm, dokonując serii głośnych kradzieży.

Vox Galactica opublikowała felieton autorstwa korespondentki kryminalnej Miry Bukowski:

W zeszłym miesiącu najbardziej niesławny złodziej w galaktyce ponownie pojawił się na pierwszych stronach gazet po długiej nieobecności. Wygląda na to, że Mrugający Kot nadrabia stracony czas, kradnąc wiele przedmiotów w krótkim odstępie czasu.

Jednym z godnych uwagi celów był portret Imperatora Olbana Hensarda Duvala, dziesiątego władcy Imperium. Namalowany w 2989 roku, miał siedem metrów wysokości – podobnie jak grafika uśmiechniętej kociej twarzy wyryta na ścianie, na której kiedyś wisiał.

Innym zniknięciem, choć o mniej artystycznym charakterze, był jedyny działający prototyp robota bezpieczeństwa XS1001 korporacji Achilles. Był on strzeżony przez kilka modeli XS801, które, jak twierdzą wtajemniczeni, znaleziono leżące na boku i wydające niezwykły „mruczący” dźwięk.

Istnieją doniesienia o kilku innych rzadkich lub cennych artefaktach znikających z zabezpieczonych miejsc. We wszystkich przypadkach nie ma żadnych wskazówek co do tego, w jaki sposób udało się obejść systemy bezpieczeństwa.

Agencja Śledcza Wallglass wysunęła hipotezę, że Mrugający Kot może nie być pojedynczą osobą, ale grupą współpracujących ze sobą specjalistów od przestępczości. Podejrzewają również, że ostatnie kradzieże mogą mieć jakiś większy cel.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.