Prawnicy bronią klanu z dradgera

Klan Scriveners, który jest prawowitym właścicielem swojego dradgera, otrzymał wsparcie od organizacji obrony praw obywatelskich Advocacy.

Starożytny krążownik masowy klasy Dredger, znajdujący się obecnie w systemie Oochost PC-C c29-0, jest zamieszkiwany przez koczownicze plemię wywodzące się z pierwotnej załogi statku. Uniwersytet Oriona twierdzi, że krążownik jest jego własnością komercyjną, ale nie udało mu się nawiązać kontaktu z jego mieszkańcami.

Rhiannon Grady, dyrektor Advocacy, wyjaśniła:

Od wieków istnieje powszechne ustawodawstwo mające na celu ochronę odległych społeczności przed skażeniem kulturowym. Prawa te mają zastosowanie do mikrospołeczeństw, takich jak te obecne na pokładach statków pokoleniowych, które ewoluowały w izolacji.

Dlatego Uniwersytet Oriona nie powinien zakładać, że pozbawi ponad dziesięć tysięcy ludzi jedynego domu, jaki kiedykolwiek znali. W przeciwieństwie do przypadków takich jak Golconda, która zwróciła się o pomoc w nagłych wypadkach, w tym przypadku jesteśmy prawnie i moralnie zobowiązani do poszanowania status quo.

Profesor Elizabeth Perez, kierownik antropologii na Orion University, odpowiedziała:

Byłam zaangażowana w działania związane z pomocą dla Golkondy i w pełni doceniam delikatność tej sytuacji. Ale wiek i stan dradgera sprawia, że jest to środowisko niebezpieczne dla jego mieszkańców. Należy rozważyć ewakuację dla ich własnego bezpieczeństwa, przy zastosowaniu odpowiednich środków minimalizujących zakłócenia kulturowe.

Uniwersytecki megaship, Scientia Aeterna, przerwał dotychczasowe próby uzyskania dostępu do okrętu klanu Scriveners. Jednak nie zrezygnował ze zdalnego sterowania hipernapędem statku.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.