Słabną głosy domagające się federacyjnego rozłamu

W ostatnich miesiącach wiele frakcji odłączyło się od Federacji, ale ostatnie sondaże sugerują, że prawdopodobieństwo kolejnych wystąpień maleje.

The Federal Times opublikował aktualne informacje na temat tej sytuacji autorstwa korespondentki politycznej Sofii Trevino:

Spodziewano się pewnej negatywnej reakcji na Proaktywne Biuro Wykrywania (Proactive Detection Bureau). Jednak mało prawdopodobne jest, aby Kongres przewidział, że prawie czterdzieści systemów porzuci Porozumienie Federalne, ponieważ ich frakcje rządzące ogłosiły niezależność.

Obawy, że doprowadzi to do masowej rebelii, wydają się jednak nieuzasadnione. Jest to częściowo zasługa PDB, który ostatnio odegrał znaczącą rolę w powstrzymaniu Jupiter’s Wrath przed dokonywaniem aktów terrorystycznych. Mimo że grupa ta nie należy do ligi NMLA, dowody na to, że nadzór komunikacyjny może ratować życie, przekonały niektórych obywateli Federacji do ponownego rozważenia swojego sprzeciwu.

Działania prezydenta Hudsona przeciwko rozłamowym frakcjom zostały docenione przez jego zwolenników i potępione przez przeciwników. Federalny Korpus Dyplomatyczny jest jednak nadal niezadowolony, że Hudson nie poniósł żadnych konsekwencji za naruszenie immunitetu dyplomatycznego podczas próby schwytania Jurija Groma.

Prezydent Gabinetu Cieni Winters nadal wzywa do zamknięcia PDB, aby zapobiec przekształceniu Federacji w autorytarne państwo policyjne. Wielu jednak zarzuca jej retoryce dotyczącej swobód obywatelskich, że to właśnie ona doprowadziła do secesji.

Tymczasem wiele federalnych frakcji uważnie obserwuje tych, którzy się usamodzielnili. Ich przyszły sukces lub porażka mogą zadecydować o tym, czy rebelia będzie kontynuowana.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.