„Tygodnik PanGalactica” – wieści z galaktyki (24-30 Stycznia)

Thargoidzi nadgryzają kolejne stacje, Syriusz obrywa w Reorte, a Cesarzowa Imperium wychodzi z cienia. Oto Tygodnik PanGalactica, wszystko co musicie wiedzieć o galaktyce.

Kolejne ataki Thargoidów na ludzkie kolonie.

Thargoidzi ponownie rzucili się na ludzkie systemy. Tym razem oberwały stacje w 3 oddalonych od siebie koloniach. Najwięcej szkód obcy wyrządzili w mgławicy Witch Head, gdzie poważnie uszkodzili stacje w aż pięciu systemach. Celami ataków stały się również mgławice Pleiades oraz Coalsack, choć te utraciły łacznie jedynie 3 systemy.

Szybką reakcję na ataki utrudnia duża odległość pomiędzy lokacjami. Na stan dzisiejszy, szczególnie mgławice Coalsack i Witch Head zgłaszają wysoką aktywność Thargoidów. Także, jeśli chcecie odkurzyć Guardiańskie zabawki to teraz jest na to świetna pora.

Korporacja Syriusza wygoniona z Reorte w zaledwie dwa dni.

27 stycznia w Reorte wybuchł konflikt pomiędzy Koalicją Górniczą Reorte, a Korporacją Syriusza. Szybkiej eskalacji potyczek między frakcjami w wojnę na pełną skalę spodziewał się raczej każdy. Lecz czego nikt się nie spodziewał, a już na pewno nie Syriusz – kompletnego wycięcia w pień marynarki wojennej Syriusza…w zaledwie dwa dni!

Korporacja wciąż próbuje walczyć, ale Koalicja Górnicza z entuzjazem wydała już przepustki do Alioth wspomagającym ją pilotom. Nieuniknionym jest, że Korporacja Syriusza i jej megastatek zmuszeni będą spakować manatki i wycofać się z systemu w najbliższe kilka dni. Dałabym wszystko, żeby móc zobaczyć reakcję Li-Yong Ruia na raport z Reorte!

„Most” między Kolonią, a Bańką prawie gotowy.

Korporacja Brewera ukończyła trzecią fazę projektu „Colonia Bridge”. To oznacza kolejne ułatwienia w podróży do oddalonej o 22 000 lat świetlnych Kolonii. Obecnie, odległości pomiędzy wybudowanymi stacjami wynoszą około 250-400 lat świetlnych.

Nie zmieni to zbyt wiele dla zwyczajnych statków, które taki dystans wciąż powinny pokonywać z wyposażonym fuel scoopem. Jednak dla naszych ukochanych Fleet Carrierów jest to poważne ułatwienie, nie trzeba będzie już polegać tylko na statkach górniczych, jesli posiada się fundusze na zakup trytu.

Cesarzowa Imperium wychodzi z ukrycia…częściowo.

Po roku nieobecności, Cesarzowa Arissa Lavigny-Duval po raz pierwszy odezwała się w publicznym oświadczeniu. Dzięki temu, znaczna część Imperium odetchnęła z ulgą. Nie wszyscy jednak poczuli się pocieszeni tą informacją.

Aisling Duval poskarżyła się publicznie, iż sama wypowiedź wcale jej nie uspokaja. Domaga się ona aby Cesarzowa pokazała się galaktyce osobiście. Imperium z każdym rokiem staje się źródłem coraz to ciekawszych intryg. Szkoda tylko dla nich, że tworzą one coraz więcej pęknięć w strukturze supermocarstwa.

3 odpowiedzi „Tygodnik PanGalactica” – wieści z galaktyki (24-30 Stycznia)

  • stalker malina  napisał(a):

    wrócili:D o7

  • DYODA  napisał(a):

    W Reprte byłem, walki były szybkie a działania przeciwko korpo zdecydowane. Syriuszowi piloci latali walczyli beż przekonania.

  • Thyrfing_krk  napisał(a):

    o7 super tak trzymać!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.