Hudson próbuje znieść limit prezydencji

Rząd Federacji ogłosił plany przedłużenia kadencji Zacharego Hudsona na stanowisku prezydenta poza przewidziany prawem okres.

Każdy prezydent Federacji sprawuje swoją funkcję przez jedną ośmioletnią kadencję. Prezydent Hudson objął to stanowisko w czerwcu 3301 roku, a zatem ma ustąpić w czerwcu 3309 roku po wyborach, które wyłonią jego następcę.

Sekretarz Stanu Lana Berkovich przedstawiła propozycję Kongresowi:

Żyjemy w niezwykłych czasach, a wszystkie znaki wskazują na dalsze wyzwania w nadchodzących latach. Nasz naród zasługuje na stabilną rękę u steru, a nie na to, by być zmuszonym do zmiany kursu politycznego, zwłaszcza w obliczu burzliwego rozwoju wypadków, jaki można zauważyć w sąsiadujących z nami mocarstwach.

Dlatego w interesie publicznym jest tymczasowe zawieszenie arbitralnego ośmioletniego ograniczenia, aby umożliwić prezydentowi Hudsonowi dalsze kierowanie Federacją poprzez nadciągające burze.

Prezydent gabinetu cieni Felicia Winters potępiła tę propozycję:

Hudson już naruszył Federalną Umowę swoimi ustawami inwigilacyjnymi, ale teraz widzimy, jak mało ceni naszą konstytucję. To jest działanie dyktatora, a nie demokratycznie wybranego prezydenta.

Kilku republikańskich kongresmenów niechętnie zgodziło się z opinią Winters, przyłączając się do apeli o wycofanie propozycji przez prezydenta Hudsona. Analitycy polityczni uważają jednak, że Hudson cieszy się poparciem całego swojego gabinetu i większości Partii Republikańskiej.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.