Nowe ataki Thargoidów w trzech systemach

Wiadomość Federacji Pilotów

Systemy HIP 12314, Dan i Nauni znalazły się pod ciężkim atakiem statków Thargoidów.

Vox Galactica zamieściła ten raport autorstwa niezależnej korespondentki wojennej Jade Sanderlyn:

Thargoidzi byli niezwykle agresywni w ostatnich miesiącach, o czym świadczą dryfujące wraki wielu niezależnych statków. Kiedy w grudniu Salvation przepędził ich siły z systemów Delphi, Maia i Merope, niektórzy uważali, że to tylko kwestia czasu, zanim obcy dokonają odwetu. Wygląda na to, że ten czas właśnie nadszedł.

Chociaż gatunek Thargoidów jest często postrzegany jako terytorialny, przy tej okazji zapędzili się dalej w kierunku ludzkiej przestrzeni. Władze we wszystkich trzech systemach nie były przygotowane na to wtargnięcie i wystosowały ogólne wezwanie o pomoc.

Supermocarstwa są wciąż w trakcie formowania swoich oddziałów zadaniowych antyxeno, a więc nie są w stanie zaoferować odpowiedniej pomocy. Na szczęście, mimo że Aegis oficjalnie przestała istnieć, niektóre z jej megashipów pomocniczych nie zostały jeszcze wycofane z użytku. Zostały one obsadzone załogami awaryjnymi i pospiesznie wprowadzone do służby we wszystkich trzech systemach.

Gdy piloci ponownie ruszają do walki, wielu z nich zastanawia się, czy obecnie ryzyko jest jeszcze poważniejsze. Czy Thargoidzi rozszerzyli swój zasięg na przestrzeń człowieka? W które systemy mogą uderzyć w następnej kolejności? I czy dalsza eskalacja jest ceną, którą trzeba zapłacić za każdym razem, gdy zostanie użyta superbroń Salvation?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.