ACT rozwiązana po pokonaniu NMLA

Sojusz, Imperium i Federacja postanowiły zlikwidować jednostkę antyterrorystyczną Affiliated Counter-Terrorism.

We wspólnym oświadczeniu wszystkich trzech supermocarstw stwierdzono: „Główna misja ACT, polegająca na zlokalizowaniu i zniszczeniu Neo-Marlińskiej Armii Wyzwolenia, została pomyślnie zakończona”.

ACT została utworzona w marcu 3307 roku po atakach Nine Martyrs, kiedy to NMLA zbombardowała jednocześnie wiele portów gwiezdnych. Niezależna grupa zadaniowa szybko przejęła inicjatywę w śledztwie w sprawie terrorystów, korzystając z zasobów wielu agencji, specjalistów i pilotów niezależnych.

Współdowódcy ACT powrócili do swoich służb bezpieczeństwa. Kapitan Saskia Landau została osobiście odznaczona przez Imperatorkę Arissę Lavigny-Duval Krzyżem Służby Achenar, w uznaniu jej kluczowej roli w zidentyfikowaniu Lordów Przywrócenia. Landau przejęła teraz ogólne dowództwo nad Wywiadem Imperialnym, podlegając bezpośrednio Imperatorowi.

Kapitan Milo Castile, inspektor Mara Klatt, pretor Leo Magnus i starsza agentka Tanya Ramirez również otrzymali pochwały za swoje sukcesy. We wspólnym oświadczeniu oddano również hołd tym członkom, którzy stracili życie w walce z terroryzmem.

ACT została utworzona na mocy Konwencji Corneliusa-Lasky’ego, która została ratyfikowana na Szczycie Galaktycznym. Traktat ten wymaga od rządów współpracy w walce z zagrożeniami na dużą skalę dla ludności cywilnej i jest obecnie powszechnie uważany za osiągnięcie historyczne. Ponieważ pozostaje on w mocy, ACT może zostać w przyszłości zredefiniowana, jeśli pojawi się zagrożenie podobne do NMLA.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.