Imperium wychodzi naprzeciw marlinistom

Cesarz Arissa Lavigny-Duval przedstawiła plan oficjalnego połączenia kolonii marlinistów z Imperium.

The Marlin Standard opublikował ekskluzywne sprawozdanie Pierwszego Konsula Kayode Tau, po tym jak wziął on udział w spotkaniu dyplomatycznym na Kapitolu:

Istotą propozycji Imperatorowej Arissy jest zobowiązanie do przyznania statusu protektoratu Imperium koloniom marlinistycznym, w zamian za przysięgę wierności tronowi.

W praktyce lokalne władze pozostałyby autonomiczne, ale Imperialna Marynarka Wojenna i agencje bezpieczeństwa byłyby stale obecne na ich terenie. Nastąpiłyby inwestycje w handel, a preferowanymi partnerami byłyby firmy z Imperium. Między systemami Marlinistów i Imperium zostałyby otwarte nowe kanały transportu i komunikacji.

Imperator Arissa i ja przedyskutowaliśmy te kwestie bardzo dokładnie. Na podstawie doświadczeń z Lords of Restoration, Jej Wysokość zgadza się, że większość wyznawców marlinizmu nie jest terrorystami ani rewolucjonistami. Nalegała jednak, by Imperium było czujne na wszelkie odrodzenia neomarlinistów.

Kiedy poruszyłem temat sugestii niektórych senatorów, by siłą wchłonąć kolonie marlinistów, Imperatorka zapewniła mnie, że nie będzie żadnych działań militarnych. Mówiła o swojej „potrzebie oczyszczenia ran pozostawionych przez NMLA” i wierzę, że jest to szczere odczucie.

Parlament Marlinistów otrzymał szczegółowe informacje na temat propozycji i przygotowuje odpowiedź.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.