Reorte Mining Coalition domaga się niepodległości

Koalicja Górnicza Reorte chce zerwać więzi z Sojuszem w proteście przeciwko paktowi obrony wojskowej z Sirius Corporation.

W Vox Galactica ukazało się oświadczenie prezesa frakcji, Fergusa Cassidy’ego:

Trzymiesięczny okres próbny paktu jest najwyraźniej podstępem. Ma on dać agentom Syriusza czas na przekupienie, przekonanie lub zastraszenie alianckich decydentów, aby zaakceptowali obecność Li Yong-Rui. Wolimy stać się niezależną frakcją, niż wpuścić tę chciwą i niegodną zaufania firmę do przestrzeni Reorte.

Radna Ainsley Niven, która reprezentuje Reorte, powiedziała Zgromadzeniu:

Oczywiście argumentowałem przeciwko temu ekstremalnemu posunięciu, ale nie mogę zignorować siły uczuć ze strony frakcji rządzącej systemem. Dla przywódców Koalicji Górniczej Reorte, opuszczenie Sojuszu jest mniej ryzykowne niż pozwolenie Sirius Corporation na osadzenie się w infrastrukturze systemu.

Vanya Driscoll, korespondent polityczny The Alliance Tribune, relacjonowała:

Zaczęły pojawiać się liczne pogłoski, że sytuacja ta może wywołać masowe deklaracje niepodległości, podobne do kryzysu secesyjnego Federacji w zeszłym roku. Nic jednak nie wskazuje na to, że wydarzenia te będą miały aż tak dramatyczny przebieg.

Pewne jest natomiast, jak bardzo zaszkodzi to kampanii premiera Mahona mającej na celu promowanie akceptacji Sirius Corporation. Historycznie ważny system, taki jak Reorte, wycofujący się z Sojuszu, prawdopodobnie zrujnuje reputację megakorporacji w oczach tych, którym chce ona zaimponować.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.