Uzgodniono okres próbny dla paktu Sojusz-Sirius

Sojusz i Sirius Corporation wynegocjowały trzymiesięczny okres próbny dla proponowanego porozumienia o obronie anty-xeno.

W odpowiedzi na wezwanie radnego Nakato Kaine’a, prezes Li Yong-Rui stawił się osobiście przed Zgromadzeniem. W trakcie dłuższego przemówienia oświadczył:

W pełni rozumiem, że strategiczny pakt obronny, aby był skuteczny, wymaga szerszego poparcia politycznego. Ale dzielenie się jego szczegółami, zanim Sojusz będzie mógł doświadczyć korzyści z niego płynących, może prowadzić do pochopnych decyzji.

Zamiast tego proponujemy, by Sirius Corporation otrzymała możliwość zademonstrowania, jak możemy zwiększyć bezpieczeństwo Sojuszu w walce z Thargoidami. Po upływie określonego w umowie okresu czasu Zgromadzenie może dokonać przeglądu paktu i zdecydować, czy kontynuować nasze partnerstwo, czy też nie.

Po dalszych rozmowach Yong-Rui zgodził się, aby okres próbny został skrócony do trzech miesięcy z pierwotnie proponowanych sześciu. Premier Edmund Mahon wyraził wdzięczność, że udało się znaleźć rozwiązanie.

Radny Ainsley Niven, reprezentujący system Reorte, wyraził ostrożność:

Szczerze mówiąc, niektóre frakcje Sojuszników nie będą tolerować obecności Syriusza przez trzy minuty, a co dopiero przez trzy miesiące. Obawiam się, że to nie wystarczy, aby przekonać wszystkie nasze systemy członkowskie do współpracy.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.