Marliniści odrzucają ofertę Imperium

Publiczne referendum przeprowadzone w koloniach Marlinistów zakończyło się wynikiem, w którym większość głosujących opowiedziała się za zachowaniem pełnej niezależności od Imperium.

Imperator Arissa Lavigny-Duval zaproponowała, by systemy marlinistycznych kolonii stały się protektoratem Imperium w zamian za wierność Marlinistów tronowi cesarskiemu. Pozwoliłoby to na utworzenie autonomicznego rządu, a jednocześnie stworzyłoby wiele powiązań cywilnych i wojskowych.

Pierwszy minister Octavia Volkov ogłosiła wyniki referendum na posiedzeniu parlamentu marlinistycznego:

Nasz naród dał nam jasny mandat: kolonie są niezależne. Zgodnie z głównymi zasadami marlinizmu odrzucamy rządy monarchii na rzecz rządów republikańskich i bezpośredniej reprezentacji.

Większość z nas wciąż jest prześladowana traumą związaną z koniecznością zostania uchodźcami w 3306 roku, kiedy to miliony niewinnych Marlinistów zostało oskarżonych o wspieranie aktów terrorystycznych. Uciekaliśmy z Imperium, które stało się nietolerancyjne i obraźliwe. Nie da się o tym tak łatwo zapomnieć.

Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że około jedna czwarta naszej populacji zagłosowała za przyjęciem propozycji Imperatorki. Więzi z naszymi ojczyznami pozostają silne i nadal dzielimy z Imperium wiele kultury i historii. Ale wola mas jest oczywista.

Dziękuję Jej Wysokości za tę propozycję i wzywam ją do uznania i uszanowania decyzji kolonii marlinistycznych.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.