Marliniści organizują publiczne referendum

Mieszkańcy kolonii Marlinistów będą głosować nad przyjęciem lub odrzuceniem oferty zostania protektoratem Imperium.

Propozycja Imperator Arissy Lavigny-Duval ma na celu stworzenie więzi między niezależnymi systemami kolonii a Imperium, z którego Marliniści uciekli jako uchodźcy polityczni w 3306 roku.

Marlin Standard zamieścił artykuł redakcyjny podsumowujący sytuację:

Czy kolonie Marlinistów powinny pozostać odizolowanym społeczeństwem republikańskim, czy też powinny przejść pod opiekuńcze skrzydła Imperium? To pytanie, którego większość z nas nie spodziewała się zadać.

Wielu z nas wyraziło gniew, że Imperator Arissa ośmieliła się prosić nas o wierność. W desperacji, by wytropić NMLA, prześladowała wszystkich wyznawców marlinizmu, aresztując tysiące i wysiedlając miliony własnych obywateli. Czy możemy jej teraz zaufać, że przyjmie nas z powrotem?

Wielu obywateli obawia się, że kolonie marlinistów są nadal bezbronne, twierdząc, że stanie się satelitą Imperium zapewni im obronę militarną i wzrost gospodarczy. A dla tych, którzy nadal trzymają się swojego poprzedniego życia, atrakcyjność ponownego połączenia się z przyjaciółmi i rodziną w Imperium jest silna.

Niezależnie od wyniku, szybka decyzja premier Octavii Volkov o poddaniu tej kwestii pod referendum jest wspaniałym przykładem Marlinizmu w działaniu. Głosy są już oddawane, a wynik zostanie ogłoszony pod koniec tego tygodnia.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.