Rackham na prezydenta?

Multimiliarder Zachary Rackham rozważał możliwość wystartowania jako niezależny kandydat w wyborach na prezydenta Federacji w roku 3309.

Kwestia ta została poruszona podczas otwarcia nowej superstruktury o nazwie Rackham’s Spire na Homeland w systemie Beta Hydri. Na konferencji prasowej w apartamencie troposferycznym zapytano pana Rackhama o jego poglądy na temat proponowanej Konwencji Hudsona.

Odpowiadając na to pytanie, z lekkim rozbawieniem zasugerował, że sam mógłby kandydować: „Mając dwóch Zacharych na karcie wyborczej, mam gwarancję, że przez pomyłkę na pewno dostanę kilka głosów!”.

Dziennikarka finansowa Bryanna Blanco opublikowała swoją opinię w The Federal Times:

Iglica Rackhama dosłownie wbija się w niebo nad Los Pioneros, wznosząc się tak wysoko, że w ciągu dnia jej cień przesuwa się po mieście niczym kolosalny zegar słoneczny. Ekstrawagancka, droga i niemożliwa do zignorowania, jest praktycznie ołtarzem człowieka, który ją zbudował.

Spędziłam połowę mojej kariery, badając Rackhama, i jestem przekonana, że zawsze ma on jakiś ukryty motyw. W tym przypadku wydaje się to oczywiste: wyśmiewając sugestie o kandydowaniu w wyborach, sprawia, że ludzie oczekują, iż staną się one prawdą. Jest to ewidentnie pierwszy krok do zbliżającej się kampanii.

Wciąż zastanawia mnie, jak Rackham sprawia, że ludzie zapominają o jego przeszłości. Większość serwisów informacyjnych nie chce przyjąć do wiadomości jego dawnej tożsamości jako Zacka Calico – jednego z najbardziej znanych piratów ubiegłego wieku. Przedstawiają jedynie bogatego i odnoszącego sukcesy biznesmena – a teraz, być może, przyszłego prezydenta Federacji.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.