Systemy supermocarstw zaatakowane przez Thargoidów

Wiadomość Federacji Pilotów

Floty Thargoidów najechały systemy Didio, Novas i Sosong, narażając na niebezpieczeństwo ponad dziesięć miliardów istnień ludzkich.

Lokalne służby bezpieczeństwa we wszystkich trzech systemach donoszą o ogromnej liczbie wrogich statków Thargoidów. Kilka portów gwiezdnych zostało bezpośrednio zaatakowanych przy użyciu żrącej broni enzymatycznej, a łączna liczba ofiar śmiertelnych sięga już setek tysięcy.

Didio, Novas i Sosong należą odpowiednio do Sojuszu, Imperium i Federacji. Do obrony wybrano trzech admirałów: Henry Paul Atherton z Marynarki Imperialnej, Maxton Price z Marynarki Federacyjnej i Rachel Ziegler z Sił Obronnych Sojuszu.

Miną jednak dni, zanim każdy z nich będzie w stanie zebrać wystarczające środki do obrony. Dlatego frakcje Emperor’s Grace, LTT 4772 Alliance Mandate i Union of Sosong Democrats rozesłały do wszystkich niezależnych pilotów wezwania o pomoc.

Ponieważ Aegis zostało oficjalnie rozwiązane, jego flota jest tymczasowo obsługiwana przez Frontline Solutions. Ta korporacja zajmująca się logistyką bojową udostępniła statki wraz z ochotniczymi pilotami, którzy będą wspierać mocarstwa w systemach zaatakowanych przez floty Thargoidów. Źródła donoszą, że poszukiwane jest bardziej trwałe rozwiązanie, gdyż prezes Frontline Solutions, Imogen le Ray, jest przeciwna długoterminowemu zaangażowaniu zasobów swojej firmy w działania anty-xeno.

Sojusz, Imperium i Federacja nawiązują obecnie kontakt z Salvation, którego unikalna broń okazała się skuteczna w walce z podobnej wielkości najazdami Thargoidów. Jak dotąd Salvation nie wydał żadnego publicznego oświadczenia.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.