Yong-Rui: „Historia osądzi Syriusza”

Dyrektor generalny Sirius Corporation odniósł się do obaw opinii publicznej dotyczących paktu obrony anty-xeno z Sojuszem.

Dyrektor Li Yong-Rui skomentował powyższe kwestie podczas obszernego wywiadu przeprowadzonego przez The Alliance Tribune:

Najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest badanie przeszłości. Dotyczy to zarówno organizacji międzygwiezdnych, jak i jednostek – nasze wcześniejsze działania wskazują na prawdopodobne przyszłe działania. Zapraszam więc do przeanalizowania roli, jaką Sirius Corporation odgrywała wcześniej na scenie politycznej.

Od czasu bitwy o Achenar i powszechnych konfliktów w latach 2300, nasza neutralność pozwoliła nam wielokrotnie pośredniczyć w kontaktach między Imperium a Federacją. Ostatnio udało nam się załagodzić napięcia między mocarstwami poprzez utworzenie Kolonii Marlinistycznych, które zapewniły stałe domy milionom uchodźców.

Nie należy również zapominać, że w systemie Syriusza odbył się Szczyt Galaktyczny, podczas którego zachęcaliśmy przywódców ludzkości do pokojowej debaty nad dzielącymi ich różnicami. Co więcej, nasz rozwój silnika Frame Shift Drive zrewolucjonizował eksplorację i umożliwił rozkwit wielu niezależnym społeczeństwom.

Niektórzy wciąż rzucają cień podejrzeń na nasze strategiczne partnerstwo z Sojuszem i w pełni rozumiem ich ostrożność. Obawa, że korporacje mogą działać jedynie w sposób samowystarczalny, rodzi się wskutek tysiącleci pełnych znamiennych przykładów. Ale to historia osądzi wysiłki Sirius Corporation w obronie i zachowaniu cywilizacji. Mam szczerą nadzieję, że Sojusz odegra w tych wysiłkach znaczącą rolę.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.