Sirius Initiative planuje pomoc dla Sojuszu

Wiadomość Federacji Pilotów

Sirius Corporation zorganizowała wsparcie humanitarne dla systemu Didio, który jest atakowany przez statki Thargoidów.

Flota Obronna Sojuszu walczy obecnie z zagrożeniem ze strony Thargoidów w systemie Didio, pod dowództwem admirał Rachel Ziegler.

Admirał Nikolas Glass, który pełni rolę łącznika między megakorporacją a Siłami Obronnymi Sojuszu, przedstawił szczegóły kampanii:

Ponieważ strategiczny pakt obronny nie został jeszcze ratyfikowany, Rada Admirałów nie wyraziła zgody na wysłanie okrętów Sirius Navy jako części floty sojuszniczej. Jednakże Sirius Corporation pragnie pokazać swoje zaangażowanie w pomoc Sojuszowi i uczyni to poprzez dostarczenie niezbędnych zasobów dla oblężonej ludności systemu Didio.

Pilnie potrzebne są duże ilości podstawowych leków (basic medicines), schronów ewakuacyjnych (evacuation shelters) i kaset z żywnością (food cartridges). Można je dostarczyć na megaship Chariot of Rhea w systemie Leesti, skąd zostaną dostarczone do Didio w konwojach wojskowych.

Sirius Corporation została skrytykowana za brak podobnego wsparcia dla systemów Novas i Sosong, które również zostały zaatakowane. Rzecznik megakorporacji stwierdził, że postanowienia strategicznego paktu obronnego dotyczą wyłącznie Sojuszu. Wszelkie podobne relacje z Imperium i Federacją wymagałyby osobnych negocjacji, choć rzecznik podkreślił, że Li Yong-Rui nie jest obecnie zainteresowany takimi rozmowami.

W Didio, Novas i Sosong trwa obecnie wspólna operacja mocarstw mająca na celu odparcie ostatnich inwazji Thargoidów. Ma to na celu zyskanie czasu na skonstruowanie superbroni anty-xeno przez Salvation.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.